KOZMETİK DETERJAN KİMYASALLARI

>Yüzey Aktifler - Noniyonik

Ticari İsmi Kimyasal İsmi Açıklama
EMPIGEN OH 25 MIRISTIL AMİNOKSİT Özellikle hipokloritin kıvamlaştrılmasında ve aktif klorun stabil kalmasında kullanılan yüzey aktiftir. Kozmetik ve deterjan formüllerinde de köpük arttırıcı aktif olarak kullanılır Kıvamlı hipoklorit (%3-5), Deterjan&Kozmetik (%2-10)
KOMPERLAN KOKODİETANOL AMİDE %85 Her türlü temizlik malzemesinde kıvam verme ve köpük stabilizasyonu amaçlı noniyonik yüzey aktif madde.Kozmetik ve deterjan sektörlerinde kullanılır.şampuan(%1-2),Sıvı sabun(%1-2),Sıvı deterjan(%1-2)
LT 7 C-12 16 ALKOL 7 EO Özellikle toz deterjanda kullanılan, düşük ısıda aktif temizleme özelliği olan linear yapıda noniyonik aktif madde. Yağ sökme gücü yüksek. Genel temizlik (%1-3), Toz deterjan (1-10), Yağ/Kir Çöz (%3-5)
MİNOX L LAURİLAMİNOKSİT Sıvı ürünlerde köpük özelliklerini arttırıcı, düşük irritasyonlu yüzey aktif
NP 6 NONİL FENOL 6EO Çok iyi emülgatör, stabilizan, ıslatıcı, hidrotrop özellik
NP10 NONİL FENOL 10EO Her türlü deterjanda kullanılan, temizleme özelliği olan noniyonik yüzey aktif madde
PEG 200 PEG 200 Deterjan etkili kıvamlaştırıcı noniyonik yüzey aktif madde. Deterjan, Kozmetik (%1-7), Tuvalet blokları (%5-10).
PEG 400 PEG 400 Deterjan etkili kıvamla?tırıcı yüzey aktif madde. Deterjan, kozmetik (%1-7), Tuvalet blokları (%5-10)
PLURAFAC LF 221 OXO ALKOL C11 6EO/4PO Köpüğün az olması istenilen durumlarda her tür deterjanda kullanılan temizleme özelliği olan noniyonik aktif madde
PROTAG T1 APG ALKİL POLİGLİKOZİT Biyolojik olarak parçalanan ekolojik ürünlerde kullanılan, yüksek alkali ortamda çözünen, yağ alma ve ıslatma özelliği olan noniyonik
SABOSOL NO 2 OLEİLAMİN 2 EO Asit içeren formülasyonlarına kıvam verme etkisi vardır. Aynı zamanda temizleme özelliği gösterir.Asit içeren kıvamlı formülasyonlar için (%1.5-5)