KOZMETİK DETERJAN KİMYASALLARI

>Koruyucular

Ticari İsmi Kimyasal İsmi Açıklama
ACNIBIO AP FENOKSİETANOL VE PARABEN KARIŞIMI Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan geniş spektrumlu antimikrobiyel koruyucu. Yüksek sıcaklık pH:3-8 arasında etkilidir. Kozmetik ürünlerinde (%0.3-1)
ACNIBIO BC 7 CIT/MIT & BENZİL ALKOL Kozmetik ve deterjanda kullanılan, biosit ve fungisit etkisi olan koruyucu. Hidro alkollü solüsyonlar, Kremler (%0.1-0.2)
ACNIBIO FGI FENOKSİETANOL & DBGN & CIT/ MIT Her türlü kozmetik, jel ve kremlerde kullanılan geniş spektrumlu koruyucu. Cilt bakımı, şampuan, Kremler, Islak mendil, Deterjanlar (%0.05-0.2)
ACNIBIO PB FENOKSIETANOL& BRONOPOL & PARABEN Su ve yağ fazını birarada içeren emülsiyonlarda her iki fazıda korur. El kremleri, Vücut sütleri, Biryantin (%0.3-1.3)
DMDMH DMDMH HİDANTOİN Deterjan ve kozmetikte tüm sıvı ürünlerde kullanılabilen koruyucu madde. Kozmetik (%0.15-0.4)
MP METİL PARABEN Yağ fazı koruyucusudur. Kozmetikte o/w ve w/o emülsiyonlarında, ilaç ve gıda sanayinde kullanılır. Ilaç,Gıda, Kozmetik (%0.1-0.4)
MP Na METİL PARABEN SODYUM Su fazı koruyucusudur. Kozmetikte o/w ve w/o emülsiyonlarında, ilaç ve gıda sanayinde kullanılır. İlaç, Gıda, Kozmetik (%0.1-0.4)
PP PROPİL PARABEN Su fazı koruyucusudur. Kozmetikte o/w ve w/o emülsiyonlarında, ilaç ve gıda sanayinde kullanılır. Ila, Gıda, Kozmetik (%0.1-0.4)
PP Na PROPİL PARABEN SODYUM Su fazı koruyucusudur. Kozmetikte o/w ve w/o emülsiyonlarında, ilaç ve gıda sanayinde kullanılır. Ila, Gıda, Kozmetik (%0.1-0.4)
TRELIN P 30 EU CIT/MIT & FORMAL DÖNOR Çok etkili bir koruyucu. Deterjan ve sabunlarda tavsiye edilir