GENEL KİMYASALLAR

>Aminler

Ticari İsmi Kimyasal İsmi Açıklama
DİETANOLAMİN DEA Nötralizasyon işlemlerinde ve aktivatör olarak, Anyonik ve non-iyonik yüzey aktiflerin üretiminde, Fotografik kimyasalların üretiminde, Gaz temizleyici absorbsiyon yardımcısı olarak kullanılır. Deterjanlarda, araba yıkama şampuanlarında, genel yağ gidericilerde, wax uzaklaştırıcılarda nötralize ajan ve korozyon önleyici olarak kullanılır.
DİETİLEN TRİAMİN DETA Sülfür, asidik gaz, reçine için bir solvent olarak, yakıt ve yağ alanında bir komponent olarak kullanılır. Asidik materyallerin sabunlaşma ajanı olarak kullanılır. İlaçlarda, böcek ilaçlarında, epoksi reçineleri için sertleştiricilerde, yakıt ve yağlayıcılar için katkılarda, korozyon önleyicilerde, kağıt ve tekstil endüstrisinde kullanılmaktadır.
MONOETANOL AMİN MEA Deterjanlarda, araba yıkama şampuanlarında, genel yağ gidericilerde, wax uzaklaştırıcılarda nötralize ajan ve korozyon önleyici ve zirai kimyasallarda, ilaç ürün formülasyonlarında yapıştırıcı olarak kullanılır. Zamklar, lateks ve fotoğraf geliştiriciler için dağıtıcı ajanlarda, kauçuk vulkonizasyonu tetikleyicilerde, korozyon önleyicilerde, PH kontrolöründe, ara madde sentezlerinde, vernik, boya, wax ve cila ıslatma ajanlarında kullanılır.
TRİETANOL AMİN TEA % 85- %99 Nötralize edici ajan olarak olarak bulaşık deterjanında,araba yıkama şampuanlarında, sıvı sabun bazlı deterjan formülasyonlarında, kişisel bakım ürünlerinde ve transparan çam yağ bazlı dezenfektanlarda emülsifiye edici bir etkiyle, suda çözünen Tea sabunlarını oluşturmak için; beton öğütmede yardımcı ajan olarak; tekstilde kullanılan yüzey aktiflerin üretiminde kullanılır.