GENEL KİMYASALLAR

>Alkaliler

Ticari İsmi Kimyasal İsmi Açıklama
AĞIR SODA Sodyum Karbonat Cam, Deterjan ve diğer sodyum bileşiklerinin üretimi
BONCUK KOSTİK Sodyum Hidroksit Bir çok kimyasal maddenin yapımında, genel olarak endüstriyel temizlik amacı ile kullanılır. Ayrıca tekstil, zeytincilik, döküm, metal işleme, sabun ve deterjan gibi sektörlerde kullanılır.
HAFİF SODA Sodyum Karbonat Cam, Deterjan, Kimya Sanayii, Sabun, Tekstil, Kağıt, Döküm Sanayii, Petrol Rafinerileri ve Diğer Sodyum Bileşiklerinin Üretiminde kullanılır.
HİDROJEN PEROKSİT Hidrojen Peroksit % 50 Kağıt sanayinde kâğıtların beyazlatılmasında, tekstil sektöründe kumaşların ağartılmasında kullanılır. Bileşik ayrıca dezenfektasyon, oksitleme, antiseptik üretimi ve roket yakıtı üretiminde de kullanılmaktadır.
KOSTİK SODA Sodyum Hidroksit %48-%32 Sodyum Hidroksit, likit ve payet. Endüstride bir çok kimyasal maddenin yapımında, yapay ipek, sabun, kâğıt,boya, deterjan endüstrisinde , gıda sanayii arıtmalarında ve petrol rafinelerinde kullanılır.
POTASYUM HİDROKSİT Potas Kostik (KOH) Alkalıik bir baz olarak, sıvı sabun ve arap sabunu gibi bir çok temizlik ürününün yapımında, geri dönüşümlü kağıtların yapımında, gübre yapımında ve tarım ilaçlarında, pillerde elektrolit olarak, tıpta ve endüstriyel kimyada kullanılır.
SODYUM BİKARBONAT Sodyum Bikarbonat Asitlik düzenleyici, alkali ve yükseltici ajan
SODYUM HİDROSÜLFİT SHS (%74-%78, % 90) Çamaşır suyu üretiminde; tekstilde ağartma işlemlerinde; dezenfektan olarak; su ve atık su arıtmada; suların klorlanmasında; kağıt endüstrisinde kullanılmaktadır.
SODYUM HİPOKLORİT Hipo Hatalı boyaların sökülmesinde ve aşındırma baskılarda, polyester elyafın indirgen yıkamasında, pamuk, poliamid, yün ve ipeğin ağartılmasında, pamuğun küp ve kükürt boyalarla boyanmasında kullanılan indirgen madde
SODYUM KLORİT Sodyum Klorit Akrilik, poliamid, asetat ve pamuklu elyafların ağartılmasında kullanılan yükseltgen madde
SODYUM SİLİKAT Sodyum Silikat Pamuklu elyafların ön terbiyesinde pas lekelerini önlemek için, reaktif boya ve baskı işlemlerinde ve kasar banyosunda ortamın bazikliğini artırmada kullanılan zayıf bir baz
TİYO ÜRE DİOXİD TDO Hatalı boyaların sökülmesinde ve aşındırma baskılarda, polyester elyafın indirgen yıkamasında, pamuk, poliamid, yün ve ipeğin ağartılmasında kullanılan indirgen madde